مدت زمان عمل بینی

مدت زمان عمل بینی چقدر است؟ 

اینکه مدت زمان عمل بینی چقدر است، از سوالات پرتکراری است که مراجعه‌کنندگان در جلسه مشاوره از پزشک مورد نظر خود می‌پرسند. باید گفت که نمی‌توان به این سوال که عمل بینی چقدر طول می‌کشد، پاسخ دقیقی داد زیرا بازه زمانی که برای این عمل صرف می‌شود، به عوامل مختلفی بستگی دارد.

مدت زمان جراحی بینی بستگی به نوع بینی، نوع جراحی و مهارت جراح دارد. یک عمل جراحی معمولا به طور میانگین دو ساعت به طول می انجامد اما از یک و نیم تا سه ساعت متغیر است.

به طور کلی مدت زمانی که برای این عمل صرف می‌شود فقط مربوط به انجام عمل جراحی نیست بلکه مدت زمان اعمال بیهوشی یا بی حسی موضعی، ریکاوری و ترخیص نیز جز مدت زمان عمل بینی محسوب می‌شود. برای این که پزشک بتواند یک زمان حدودی برای فرآیند عمل تعیین کند، لازم است بیمار اطلاعاتی مثل نوع پوست و فرم بینی، تعداد دفعات قبلی عمل در ناحیه صورت و خصوصا بینی را در کنار سایر اطلاعات در اختیار او قرار دهد. این مطلب به طور کامل به زمان عمل بینی می‌پردازد، تا انتهای آن را بخوانید.

مقدمات عمل جراحی های بینی چقدر طول می کشد؟

جراحی بینی مقدماتی دارد مثل پذیرش و بی هوشی . بیماران باید از یک ساعت قبل از شروع جراحی پذیرش شوند. سپس یک مصاحبه با دکتر دارند. بعد برای بیهوشی آماده می شوند.

خود عمل بینی چقدر به طول می انجامد؟

خود عمل جراحی بین 1.5 تا 3 ساعت به طول می انجامد. اما به طور میانگین می توان گفت که دو ساعت به طول می انجامد.

به هوش آمدن، ریکاوری، استراحت و ترخیص چقدر طول می کشند؟

یک ساعت هم بیمار در اتاق ریکاوری به سر می برد تا علایم حیاتی اش پایش شود و به تدریج به هوش آید. سپس به مدت 6 ساعت در بخش، استراحت می کند و در صورت نرمال بودن علایم حیاتی ترخیص می شود.

مدت زمان جراحی بینی چقدر چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد ؟

در پاسخ به این سوال که جراحی بینی چقدر زمان می‌برد باید گفت که برای تعیین بازه زمانی جهت عمل بینی باید مواردی را مورد بررسی قرار داد. به طور کلی بررسی ۴ پارامتر می‌تواند فرد را به پاسخ این سوال که جراحی بینی چقدر طول می‌کشد، نزدیک کند. این ۴ مورد عبارتند از:

نوع جراحی

جراحی به دو روش انجام می‌شود، روش باز و روش بسته. انتخاب هرکدام از این روش‌ها به جراح و وضعیت بیمار بستگی دارد، اما به طور کلی انتخاب هر روش در مدت زمانی که برای عمل صرف می‌شود، موثر است.

نوع فرم بینی 

به طور کلی فرم بینی در دو دسته استخوانی و گوشتی جای می‌گیرد. بینی‌های گوشتی به نسبت بینی‌های استخوانی غضروف ضعیف‌تری دارند و احتمال نیاز به پیوند غضروف در بینی گوشتی بالاست. این موارد سبب می‌شود تا در نهایت فرآیند عمل برای بینی‌های گوشتی بیشتر طول بکشد.

جراحی بینی ترمیمی

گاهی بیمار با وجود این که قبلا عمل زیبایی بینی انجام داده،  تصمیم می‌گیرد برای دوم یا بار چندم  اقدام به انجام رینوپلاستی کند که به آن جراحی ترمیمی می‌گویند. جراحی ترمیمی برای بینی نسبت به جراحی‌ بار اول دشوارتر و حساس‌تر است و ممکن است نیاز به زمان بیشتری داشته باشد.

مهارت پزشک مورد نظر

از مهم‌ترین موارد موثر روی زمان فرآیند عمل بینی تکنیک‌هایی است که جراح به کار می‌برد. هرچه جراح تجربه و مهارت بیشتری داشته به زمان کمتری‌ برای اعمال تغییرات بر روی بینی نیاز دارد.

مدت زمان جراحی بینی

عمل پولیپ بینی چقدر طول میکشد؟

مدت زمان عمل بینی برای درمان پولیپ صرف می‌شود به موارد بسیاری بستگی دارد که عبارتند از:

  • شرایط بیمار
  • تعداد پولیپ‌های بینی
  • اندازه پولیپ‌های بینی

همچنین  باید گفت که اگر فرآیند جراحی‌ پولیپ بینی همراه با جراحی مربوط به زیبایی بینی انجام شود، زمان بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد.

نوبت عمل بینی چقدر طول میکشد؟

 بیمار پس از این که پزشک مورد تایید خود را یافت باید در جلسه‌ای تحت عنوان جلسه مشاوره با پزشک خود دیدار نماید. پزشک طی جلسه مشاوره پس از بررسی مشکلات و نوع بینی بیمار، نوبت جهت انجام عمل را تعیین می‌کند. نوبت دهی پزشکان مختلف متفاوت بوده و بازه زمانی که بیمار باید در نوبت جراحی بماند بین چند روز الی چند ماه است.

جواب آزمایش عمل بینی چقدر طول میکشد؟

از مهمترین مراحل عمل، انجام آزمایشات قبل از آن است. برای این که بیمار بتواند مراحل بعدی عمل را بدون مشکل خاصی طی کند، باید انجام این آزمایشات را جدی بگیرد. معمولا نتایج مربوط به هر یک از آزمایشات گفته شده در بازه‌های زمانی متفاوت مشخص می‌شوند. به طور کلی بین سه روز الی یک‌هفته زمان برای دریافت جواب تمامی آزمایشات مربوط به عمل زمان لازم است.

کلام آخر

در نهایت برای اینکه بدانید عمل بینی چقدر طول می‌کشد، باید تمامی موارد یاد شده را در نظر بگیرید. برای این منظور نیاز است تا برآورد درستی از مدت زمان اقدامات پیش از عمل و بعد از عمل داشته باشید.

آیا مدت زمان عمل بینی به نوع پوست هم بستگی دارد؟

بله؛ در بینی‌های گوشتی که پوست ضخیم‌تری به نسبت بینی استخوانی دارند مدت زمان عمل افزایش می‌یابد.‌ هچنین بازه زمانی مربوط به نقاهت نیز در بینی‌های گوشتی بیشتر است.

مدت زمان عمل برای بینی استخوانی چقدر است؟

با  توجه به میزان قوز بینی و همچنین وجود انحراف، زمان مربوط به عمل برای بینی استخوانی در افراد مختلف متفاوت است. به صورت کلی می‌توان گفت که عمل بینی استخوانی در حدود ۱.۵ الی ۲ ساعت طول می‌کشد.

مدت زمان مربوط به عمل بینی گوشتی چقدر است؟

بینی گوشتی غصروف‌های ضعیفی داشته و شکل دادن به آن به نسبت بینی استخوانی زمان بیشتری لازم دارد.‌ به طور کلی عمل بینی گوشتی بین 2 الی 4 ساعت طول می‌کشد.

بیشتر بخوانید...
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *