عمل بینی گوشتی فانتزی

عمل بینی گوشتی فانتزی

عمل بینی گوشتی فانتزی یکی از روش‌های جراحی زیبایی بینی در گذشته محسوب می‌شده که طرفداران خاص خود را بین افراد، مخصوصا خانم‌ها، داشته است. در جراحی فانتزی بینی گوشتی، بینی ظاهری عروسکی با نوک سربالا و قوس زیاد پیدا می‌کند. اما به دلیل عوارض بسیاری از جمله مشکلات تنفسی، بویایی و آسیب به اسکلت بینی که بر جای می‌گذاشته است، این مدل‌ جراحی منسوخ شده و فقط بینی طبیعی مورد پذیرش پزشکان و جراحان است.

در ادامه این مطلب قصد داریم به نکاتی در مورد عمل بینی گوشتی عروسکی پرداخته و با این نوع عمل آشنا شویم. در این مقاله به عنوان نمونه مطلبی در رابطه با جراحی بینی گوشتی فانتزی در بخش قرمز رنگ آورده شده است که از مطالب منتشر شده در اینترنت بوده و مورد تائید دکتر حسنانی نمی‌باشند. این مطلب صرفا برای اطلاعات شما گردآوری شده است تا بدانید چه مطالبی در این موضوع مورد تائید نیستند و اطلاعات صحیحی در این حوزه داشته باشید.

نکاتی قبل عمل بینی گوشتی فانتزی

در عمل بینی گوشتی فارغ از هر نوع جراحی، بهتر است یک جراح ماهر و باتجربه را برای عمل انتخاب کنید. پزشک متخصص شما باید علاوه بر مدارک و تخصصی که دارد، تجربه بالایی در این زمینه داشته باشد. 

پس از انتخاب جراح، توصیه می‌شود حتما از پزشک مشورت بگیرید و سوالات خود را در رابطه با نتایج این عمل بپرسید. 

همچنین در جلسه مشاوره قبل از عمل پزشک متخصص تشخیص می‌دهد که آیا این نوع عمل برای بینی شما مناسب است یا خیر.

علاوه بر موارد گفته‌شده سلامت عمومی بیمار و سن مناسب برای عمل جراحی نیز از نکات مهمی هستند که باید قبل از جراحی بررسی شوند. باید بدانید عمل بینی برای پسران 18 سال به بالا و دختران 16 سال به بالا قابل انجام است.

نمونه عمل بینی انجام شده توسط دکتر حمیدرضا حسنانی

جراحی بینی گوشتی فانتزی

نحوه جراحی بینی گوشتی فانتزی

اگر در همین لحظه در مورد “نحوه جراحی بینی گوشتی فانتزی” جستجو کنید، در نهایت به مطلبی برمی‌خورید که محتوای کادر قرمز رنگ زیر را دارد. امثال این تعاریف جراحی برای بینی گوشتی فانتزی از نظر دکتر حسنانی مورد تایید نیست و صرفا یک محتوای غیرعلمی و تقلیل یافته از نظر اعتبار پزشکی است:

در عمل بینی گوشتی به عروسکی، جراح بینی را باریک‌تر، کوچک‌تر و سربالا می‌کند. در واقع بینی گوشتی طوری تغییر می‌کند که نوک بینی کاملا جمع شده و سربالاتر و زاویه‌دارتر از قبل می‌شود. همچنین بینی قوس زیادی پیداکرده و بلندتر می‌شود. این عمل زیبایی تحت بیهوشی کامل انجام شده و معمولا 2 الی 3 ساعت طول می‌کشد.

جالب است بدانید در گذشته یکی از دغدغه‌های بیماران، برگشت‌پذیری بینی‌های گوشتی بود. اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی‌ جراحان برگشت‌پذیری بینی‌های گوشتی را تقریبا به صفر رسانده‌اند. بنابراین می‌توانید با انتخاب بهترین جراح بینی در تهران، خیال خود را از بابت برگشت بینی به حالت اولیه آسوده کنید.

کاندیداهای مناسب عمل بینی گوشتی فانتزی

قبل از اینکه به سراغ شرایط لازم برای کاندیداهای مناسب عمل بینی گوشتی فانتزی برویم باید بدانید:

توصیه و ترجیح همواره بر این است که بینی حالت طبیعی داشته باشد و عمل بینی طبیعی انجام شود. در مدل طبیعی زاویه استاندارد بینی و لب در آقایان باید بین 90 تا 95 درجه و در خانم‌ها نیز این زاویه کمی بیشتر و در حد 95 تا 100 درجه باشد.

در خانم‌ها قوس ملایمی پشت بینی قرار می‌گیرد؛ به این معنا که نوک بینی کمی بالاتر از پشت بینی قرار بگیرد. اما در اقایان این قوس اصلا نباید وجود داشته باشد و زاویه بین پشت بینی و صورت باید 35 درجه باشد.

موارد یاد شده استانداردهایی است باید در مدل بینی طبیعی رعایت شود. یعنی بینی کج نباشد، صاف باشد، ایرادات آن برطرف شده باشند و مشخص نباشد که تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

اما بینی فانتزی از حالت استاندارد فاصله زیادی دارد. برخی بیماران از جراح خود درخواست می‌کنند که نوک بینی بسیار بالاتر باشد، قوس بیشتری داشته باشد و یا بینی خیلی کوچکتر باشد. تمامی این موارد مشخصات بینی فانتزی است. 

نمونه عمل بینی انجام شده توسط دکتر حمیدرضا حسنانی

عمل بینی گوشتی فانتزی

شروط لازم کاندیداهای مناسب عمل بینی گوشتی فانتزی

  • برخی افرادی که دارای بینی گوشتی بوده و طرفدار “عمل بینی گوشتی فانتزی” هستند، تقاضای تغییرات زیاد بینی در این محدوده را دارند. برای این افراد علارغم  میل باطنی‌مان، ما میتوانیم نهایتا تغییرات تا حد مدل نیمه  فانتزی را بپذیریم. اما تغییرات شدید مثل سربالا بودن زیاد بینی، قوس شدید در پشت بینی، داشتن حالت خوکی نوک بینی و سایز بینی بسیار کوچک را نمیپذیریم.
  • دختران باید بالای 16 سال و پسران بالای 18 سال سن داشته باشند و از سلامت عمومی برخوردار باشند. زیرا وجود بیماری‌های زمینه‌ای و مشکلات تنفسی می‌تواند مانعی برای انجام عمل باشند.

بیشتر بدانید: منظور از عمل بینی گوشتی نیمه فانتزی چیست؟

روش‌های جراحی بینی گوشتی فانتزی

انجام جراحی بینی گوشتی عروسکی به دو روش باز و بسته امکان‌پذیر است. در ادامه به بررسی هر یک از روش‌ها به‌صورت جداگانه می‌پردازیم:

روش باز     

در عمل بینی فانتزی گوشتی به روش باز، جراح دسترسی کامل به ساختار درونی بینی دارد و می‌تواند تغییرات را به راحتی و با دقت بیشتری اعمال کند. این روش برای بینی‌های گوشتی که نیاز به تغییرات بیشتری دارند گزینه بسیار مناسبی است. اما در روش باز، زخم ایجاد شده بر روی کلوملا برای مدتی روی پوست بینی باقی می‌ماند. بنابراین دوره نقاهت طولانی‌تری خواهد داشت.

روش بسته

در روش بسته برخلاف روش باز، هیچ برشی در خارج بینی انجام نمی‌شود. جراح برش‌های کوچکی داخل بینی ایجاد می‌کند و تغییرات را در استخوان و غضروف بیمار اعمال می‌کند. درست است که در این روش، زخم و بخیه‌ای روی صورت بیمار قرار نمی‌گیرد، اما جراح دسترسی محدودتر و کمتری به ساختار داخلی بینی دارد و نمی‌تواند تغییرات گسترده‌ای را ایجاد کند.

هر دو روش مزایا و معایبی دارند و باید برای انتخاب، عوامل مختلفی را در نظر گرفت. در نهایت انتخاب بر عهده بهترین دکتر بینی گوشتی خواهد بود تا بهترین نتیجه برای بیمار حاصل شود.

قبل و بعد عمل بینی گوشتی فانتزی

نیاز است قبل و بعد از عمل بینی گوشتی فانتزی به برخی نکات را رعایت کنید. برای مثال قبل از عمل باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • انتخاب جراح متخصص و باتجربه
  •  مشاوره با جراح قبل از عمل جراحی
  •  انجام آزمایشات پزشکی تجویزشده توسط پزشک

همچنین بعد از عمل نیز، نیاز است نکات زیر را در نظر بگیرید:

کلام آخر

در نهایت توصیه این است که ترجیح را بر مدل طبیعی قرار دهیم. هدف از جراحی بر طرف شدن ایرادات بینی و نزدیکتر شدن آن به استاندارهای زیبایی است. هدف اصلی یک جراح خوب تناسب اجزای صورت و ایجاد زیبایی سازگار با چهره بیمار است.

اما در صورت اصرار زیاد فرد به تغییرات بیشتر بر روی بینی، جراح تا حدی این تفییرات را می‌پذیرد؛ مشروط بر اینکه در آینده هیچ گونه مشکل تنفسی، بویایی و سایر عوارض احتمالی برای فرد ایجاد نشود. این عمل زیبایی بینی  برای زنان و دخترانی است که می‌خواهد هم حالت طبیعی داشته باشند و هم بینی‌شان تا حدودی شکلی نزدیک به فانتزی داشته باشد. این جراحی بینی مناسب صورت مردان نیست و  برای آن‌ها انجام نمی‌گیرد.

بیشتر بخوانید...
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *