جراحی بینی با لیزر

عمل بینی گوشتی با لیزر

حتما شما هم تا به حال با عبارت عمل بینی گوشتی با لیزر برخورده‌اید!

نقش لیزر در جراحی بینی از موضوعاتی است که مطالب متعددی در رابطه با آن در فضای اینترنت منتشر می‌شود که اغلب آن‌ها واقعیت ندارد و صرفا جنبه تبلیغاتی دارند. باید توجه داشته باشید که لیزر در جراحی زیبایی بینی هیچ نقشی ندارد؛ اما مشاهده می‌شود که با تفصیل مطالب بسیاری در مورد نقش آن در انواع جراحی، برای مثال تحت عنوان جراحی بینی گوشتی با لیزر، منتشر شده است.

کاربرد لیزر در عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی با لیزر نوعی جراحی بینی است که در آن از لیزر برای ایجاد تغییرات لازم در ظاهر بینی استفاده می‌شود. این نوع جراحی، پوست اضافی و ناهنجاری‌های بینی را برمی‌دارد. 

کارکرد لیزر در بینی گوشتی به این صورت است که جراح با استفاده از دستگاه لیزر، نور را فعال و تنظیم می‌کند. در این روش جراح با هدایت دقیق نور لیزر، شکل بینی را بدون خونریزی اصلاح می‌کند.

کارکرد لیزر در بینی گوشتی به این صورت است که از دستگاه لیزر، نوری با طول موج مشخص و شدت بالا ساطع می‌‌شود. این نور با تابیدن روی بینی فرد، تغییرات مورد نظر را انجام می‌‌دهد. جراح با استفاده از دستگاه لیزر، نور را فعال و تنظیم می‌‌کند. در این روش جراح با هدایت دقیق لیزر، شکل بینی را بدون خونریزی اصلاح می‌کند. جراحی بینی گوشتی با لیزر در پزشکی، علاوه بر کاربردهای مختلف، مورد استقبال مردم جامعه نیز قرار گرفته است.

نتیجه جراحی بینی گوشتی با لیزر

  • نتایج عمل بینی با استفاده از این روش می‌تواند بسیار رضایت‌بخش باشد. 
  • این روش می‌تواند به کاهش ضخامت پوست، اصلاح ناهنجاری‌های بینی و بهبود ظاهر کلی بینی کمک کند. 
  • نتایج جراحی بینی گوشتی با لیزر به عوامل مختلفی از جمله مهارت جراح، نوع بینی بیمار بستگی دارد.

از دیگر عناوینی که در اینترنت با موضوع جراحی با لیزر مشاهده می‌کنیم مربوط است به مزایای این روش، که مجددا تاکید می‌کنیم این مطالب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و مورد تائید نمی‌باشند. به این ترتیب برای هر فردی که قصد انجام جراحی در ناحیه بینی را دارد، واجب است تا با بهترین جراح بینی در تهران مشورت کند تا فریب محتوای تبلیغاتی را نخورد.

مزایای کوچک کردن بینی گوشتی با لیزر نمونه دیگری از تبلیغات غیرواقعی است که در زیر آورده شده است:

مزایای کوچک کردن بینی گوشتی با لیزر

  • دوره نقاهت بسیار کوتاه: یکی از اصلی‌ترین مزایای عمل بینی گوشتی با لیزر، دوره نقاهت کوتاه آن است. این روش نسبت به سایر روش‌های جراحی برای بینی زمان بهبودی بسیار سریع‌تری دارد که برای افرادی که زمان زیادی برای استراحت ندارند، ایده‌ آل است.
  • کبودی و تورم کم: میزان کبودی و تورم ناشی از عمل با لیزر نسبت به روش‌های سنتی به طور قابل توجهی کمتر است. این ویژگی باعث می‌شود که نتایج جراحی زودتر قابل مشاهده باشد و فرد به راحتی بتواند تغییرات ظاهری بینی خود را ببیند.
  • عمل سرپایی: عمل بینی گوشتی با لیزر معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد. دلیل این امر استفاده از بی‌حسی موضعی به جای بیهوشی عمومی است. این ویژگی علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های بیمارستان، باعث سهولت و راحتی بیشتر برای بیمار نیز می‌شود.
  • نتایج دقیق و ظریف: عمل با لیزر کنترل جراح را بر بافت بینی افزایش می‌دهد و همچنین برش‌های ایجاد شده با لیزر بسیار ظریف و دقیق هستند. این دقت و ظرافت منجر به نتایج طبیعی و زیبا بعد از جراحی می‌شود.
  • خطر عفونت کمتر: به دلیل کاهش خونریزی و دستکاری کمتر بافت، احتمال عفونت پس از عمل با لیزر کاهش پیدا می‌کند.

همانطور که در ابتدای مقاله نیز عنوان شد، جراحی بینی گوشتی با لیزر اعتبار علمی ندارد. در این مقاله به نمونه‌هایی از مطالب تبلیغاتی مربوط به این موضوع اشاره شد که بار علمی نداشته و مورد تائید دکتر حسنانی نیستند.

بیشتر بخوانید...
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *