جراحی طبیعی بینی

عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی علاوه بر اینکه ساختار چهره را حفظ می‌کند، انسجام و زیبایی بیشتری نیز به آن می‌بخشد. در عمل بینی طبیعی سعی می‌شود فقط نواقص بینی برطرف شود و از قوس زیاد و نوک بالای بینی جلوگیری شود. اگر شما نیز دچار انحراف، قوز یا کجی بینی هستید پیشنهاد ما به شما جراحی نچرال بینی است چرا که با انجام جراحی به‌طور طبیعی شما یک بینی بی‌نقص و نچرال خواهید داشت. در این مقاله سعی می‌کنیم شما را با عمل زیبایی طبیعی بینی آشنا کنیم و زوایای پنهان آن را برایتان آشکار سازیم.

تفاوت عمل بینی طبیعی با نیمه فانتزی و فانتزی

هدف اصلی در جراحی نچرال بینی رفع نواقص و بهبود ظاهر بینی است به گونه‌ای که نتیجه نهایی طبیعی و هماهنگ با صورت فرد باشد. این جراحی برای افزایش زیبایی چهره و بهبود عملکرد تنفسی نیز انجام می‌شود. نتیجه نهایی این جراحی، نتیجه‌ای طبیعی و هماهنگ با صورت است.

درمقابل در انواع دیگر جراحی، تغییر شکل بینی به گونه‌ای انجام می‌شود که متناسب با سلیقه فرد باشد، حتی اگر این تغییرات غیرطبیعی و مصنوعی باشند. اکثرا در این نوع جراحی‌ها بینی کوچکتر و بینی دارای قوس زیاد است. نتیجه نهایی عمل در این نوع جراحی ممکن است غیرطبیعی‌تر و عروسکی باشد.

به طور معمول نوعی از بینی که دارای نوک سر بالا و سوراخ‌های بسیار کوچک باشد، نامش بینی طبیعی نخواهد بود. بله درست است این نوع بینی‌ها در ردیف بینی های فانتزی قرار می‌گیرند. در عمل بینی نچرال معمولا زاویه بین لب‌ فوقانی با بینی چیزی حدود 90 تا 95 درجه است، اما این زاویه در بینی‌هایی که فانتزی و نیمه فانتزی هستند، چیزی حدود 100 تا 105 است. حال شاید از خود بپرسید پس تفاوت بین بینی فانتزی و نیمه فانتزی چیست؟

عمل بینی طبیعی

 در عمل بینی طبیعی و بینی نیمه فانتزی سوراخ بینی دچار تغییرات زیادی نمی‌شود، در حالی که طی انجام عمل فانتزی سوراخ بینی به شدت کوچک می‌شود.

عمل بینی طبیعی و نچرال برای افرادی که دارای بینی گوشتی هستند بسیار مناسب است. دلیل آن هم این است که این نوع بینی‌ها پوست ضخیمی دارند و یکی از بهترین کیس‌ها برای انجام عمل بینی طبیعی محسوب می‌شوند. پس از عمل بینی گوشتی نتیجه جراحی بینی بسیار طبیعی خواهد بود و بیمار را شگفت زده می‌کند.

جراحی بینی طبیعی مردانه چگونه است؟

اکثر مردانی که قصد انجام عمل بینی را دارد، از پزشک خود می‌خواهند که بینی‌شان در حین زیبایی، فرمی طبیعی به خود بگیرد. این مورد برای آقایان بسیار حائز اهمیت است. در نتیجه پزشک جراح باید به روش جراحی نچرال استتیک (static) روی آورد تا ضمن برطرف کردن نقص‌های بینی، مراقب باشد که بینی آقایان فرمی فانتزی یا نیمه فانتزی به خود نگیرد. برای مثال در جراحی بینی نچرال، زاویه بین لب‌ها و نوک بینی باید 90 درجه باشد و تیغه میانی بینی قوسی نداشته باشد.

در عمل کاملا طبیعی از بروزترین روش‌های جراحی استفاده می‌شود که نگرانی و مشکلات تنفسی برای بیماران ایجاد نمی‌کند. علت این امر آن است که تغییرات زیادی در سوراخ های بینی اعمال نمی‌شود و مسیر ورودی و خروجی هوا تغییری نخواهد کرد. این روش به تمامی افراد توصیه می‌شود و به خصوص آن‌هایی که دچار حمله‌های آلرژیک می‌شوند، بسیار مناسب خواهد بود. چرا که تغییرات و دخالت خاصی در ساختار بینی‌شان صورت نمی‌گیرد.

عکس بینی عمل شده طبیعی

عمل بینی طبیعی

فرم مشاوره

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید.

استراتژی‌های جراحی بینی طبیعی چیست؟

استراتژی‌های جراحی طبیعی بینی برای بهبود شکل و ظاهر بینی با حفظ نتیجه طبیعی و هماهنگ با آناتومی طبیعی بینی شامل موارد زیر می‌شوند:

فرم دهی غضروف بصورت طبیعی

در جراحی طبیعی بینی تلاش می‌کنند که غضروف‌های بینی را به گونه‌ای تغییر دهند که به شکل طبیعی آناتومی بینی انسان نزدیک باشند. این شامل اصلاح فرم و اندازه غضروف‌های بینی می‌شود.

حفظ  بافت غضروفی

یکی از مهم‌ترین استراتژی‌ها در عمل نچرال بینی این است که بافت غضروفی بینی به اندازه کافی حفظ شود تا از عدم تقارن در شکل بینی جلوگیری شود. این باعث می‌شود که شکل بینی طبیعی باشد.

فاصله طبیعی میان لب و بینی

برای داشتن عملی طبیعی، فاصله و زاویه بین لب و بینی اهمیت زیادی دارد.

حفظ نوک طبیعی بینی

برای حفظ نوک طبیعی بینی، عمل پیوند بافت در نوک بینی به حداقل رسانده می‌شود. این اقدام باعث می‌شود نوک بینی طبیعی باقی بماند.

جلوگیری از بالا بردن غیرطبیعی نوک بینی

 از طریق به حداقل رساندن بالا بردن نوک بینی از سربالا شدن بیش از حد جلوگیری می‌شود. این اقدام به ایجاد نتیجه طبیعی کمک می‌کند.

جراحی بینی طبیعی زنانه

جراحی بینی طبیعی برای زنان باید با توجه بیشتری انجام شود و شاید مدت زمان عمل بینی نیز در برخی موارد برای خانم‌ها بیشتر باشد، چرا که کوچکترین اشتباهی نظم و هارمونی صورت زنانه را برهم می‌ریزد. نتیجه عمل بینی نچرال استتیک برای زنان بسیار مهم‌تر از آقایان است، دلیل آن هم این است که خانم‌ها توجه بیشتری نسبت به آقایان در زیبایی چهره دارند. دکتر عمل بینی نچرال باید بتواند تمامی خواسته‌های مراجعه کننده‌ خود را پاسخ دهد. در کار این جراح باید تناسب و فاصله میان لب و  بینی رعایت شود. در این عمل معمولا زاویه بین لب و بینی نسبت به آقایان بیشتر است و اندکی قوس دارد، اما در مجموع صاف خواهد بود.

جراح در عمل بینی طبیعی زنانه سایز بینی را کوچک‌تر از عمل برای آقایان در نظر می‌گیرد. ولی توجه کنید که سوراخ بینی تغییر خاصی نخواهد کرد. امروز این نوع عمل هزینه بیشتری را نسبت به سایر عمل‌های بینی دارا بوده و روزانه به خواهان عمل بینی نچرال افزوده می‌شود.

فواید عمل بینی طبیعی

 جراحی بینی نچرال یک روش جراحی زیبایی است که به منظور بهبود ظاهر بینی بدون تغییر شکل آناتومیک بینی صورت می‌گیرد. فواید عمل بینی طبیعی بسیار زیاد است، اما با این حال سعی کردیم قسمتی از آن‌ها را به صورت اجمالی شرح دهیم:

پیشگیری از تیز شدن نوک بینی: در بعضی از متدهای جراحی، نوک بینی با برداشتن بیش از حد غضروف یا پوست تیز می‌شود. این کار می‌تواند سبب شود که بینی پس از جراحی مصنوعی به نظر برسد. در جراحی هایپر نچرال، جراح از گرافت‌های نوک بینی به جهت جلوگیری از تیز شدن نوک بینی استفاده می‌کند.
حفظ چین‌و‌چروک‌‎ها و فرورفتگی‌های طبیعی کناره‌‎های بینی: چین‌و‌چروک‌‎ها و فرورفتگی‌های طبیعی کناره‌‎های بینی، به زیبایی چهره کمک می‌کنند. در جراحی عمل بینی نچرال استتیک، متخصص سعی می‌کند تا حد امکان این ویژگی‌ها را حفظ کند.
حفظ غضروف به مقدار کافی: در جراحی بینی نچرال استتیک، جراح سعی می‌کند تا حد امکان غضروف بینی را حفظ کند. این کار باعث می‌شود که بینی بعد از عمل طبیعی‌تر دیده شود و احتمال بروز عوارضی مانند عدم تقارن سوراخ‌های بینی و کشیده شدن سوراخ‌های بینی به سمت بالا بسیار کاهش یابد.
پایداری و ماندگاری بالای نتایج جراحی: جراحی بینی طبیعی معمولا ماندگاری بالایی دارد.
عدم بروز مشکل تنفس  پس از عمل : عمل بینی طبیعی باعث بروز مشکل در تنفس نمی‌شود. زیرا جراح عملکرد طبیعی بینی را حفظ می‌کند.
ریکاوری سریع و کاهش احتمال بروز اسکار: این عمل نسبت به سایر روش‌های جراحی، دوره نقاهت و بهبودی سریع‌تری دارد. همچنین، احتمال بروز اسکار  و زخم در این روش بسیار کمتر است.
تناسب بینی با سایر اعضای صورت: در عمل نچرال بینی، جراح می‌کوشد تا بینی را با سایر اعضای صورت متناسب کند. این عمل سبب می‌شود تا چهره حالت طبیعی خود را حفظ کند و زیباتر دیده شود.
کاهش احتمال جراحی مجدد: انجام عمل بینی طبیعی احتمال جراحی مجدد را به میزان زیادی کاهش می‌دهد. این امر به دلیل دستکاری اندک در بینی و رعایت اصول زیبایی‌شناسی است.

خلاصه

همانطور که گفته شد در عمل کاملا طبیعی، حفظ ساختار طبیعی بینی و ایجاد نتیجه طبیعی و هماهنگ با ظاهر فرد اهمیت دارد. قبل از انجام عمل، توصیه می‌شود حتما با یک جراح ماهر مشورت کرده و بهترین روش جراحی را انتخاب کنید تا به فرم بینی دلخواه خود برسید. اما ملاک برای رسیدن به بینی طبیعی دلخواه فقط انتخاب جراح خوب و متخصص نیست، بلکه مراقبت‌های بعد از جراحی نیز تاثیر زیادی بر فرم گرفتن بینی شما دارد.

آیا عمل بینی طبیعی برگشت پذیر است؟؟

عمل بینی برگشت‌پذیر نیست، اما در صورت نارضایتی می‌توان عمل ترمیمی انجام داد.

آیا برای عمل بینی طبیعی​ به بیهوشی کامل نیاز است؟

بیشتر عمل‌های بینی با بیهوشی عمومی انجام می‌شود تا بیمار در حین عمل راحت باشد.

آیا بعد از عمل بینی طبیعی میتوان ورزش کرد؟

باید حداقل دو هفته از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی خودداری کنید و پس از آن با مشورت پزشک به فعالیت‌های ورزشی بازگردید.

آیا در عمل بینی طبیعی از ایمپلنت استفاده می‌شود؟

در اکثر موارد از غضروف خود بیمار برای انجام تغییرات استفاده می‌شود تا ظاهر طبیعی‌تر به نظر برسد و خطر عفونت یا عوارض جانبی کاهش یابد.

بیشتر بخوانید...
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *