عمل بینی سه بعدی

عمل بینی سه بعدی: افزایش دقت و رضایت مندی

عمل بینی سه بعدی از جمله موضوعاتی است که مطالب متعددی در رابطه با آن در اینترنت منتشر شده است. طراحی سه بعدی بینی به شما این فرصت را می‌دهد تا قبل از جراحی تغییرات قابل اعمال احتمالی در بینی را تا حدودی مشاهده کنید.

نکته حائز اهمیت در این رابطه این است که طی جلسه مشاوه می‌توان در رابطه با انتظارات بیمار تا حدودی توافق کرد و به میزان شصت تا هفتاد درصد از این انتظارات را برآوده ساخت. اینطور نیست که بتوان بصورت مطلق و صد درصد در رابطه با نتیجه جراحی نظر داد. بهمین دلیل نیز دکتر حسنانی طراحی سه بعدی انجام نمی‌دهند تا به امید پیشرفتهای بیشتر در این زمینه بتوان با قاطعیت بیشتری آن را انجام داد.

با این حال در این مقاله قصد داریم به منظور افزایش اطلاعات و آگاهی شما، به بررسی این موضوع بپردازیم.  طی این روش از تکنولوژی اسکن سه بعدی استفاده می‌شود و با شبیه سازی فرم بینی بعد از جراحی، مخاطبین می‌توانند تصمیمات مناسب تری را در رابطه ‌با انتظارات خود از جراحی بینی بگیرند.

عمل بینی سه بعدی چیست؟

عمل بینی سه بعدی چیست؟

یکی از نگرانی‌های مشترک و رایج بین متقاضیان عمل بینی، نتیجه و فرم نهایی بینی است.جراحی با اهداف متفاوتی مانند اصلاح انحنای بینی، کجی تیغه  بینی، کوچک کردن بینی، متقارن سازی سوراخ های بینی و غیره انجام می‌شود، در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی سه بعدی انتظارات متقاضیان بیان می‌گردد و بهترین جراح بینی بر اساس آن تصمیمات لازم را اتخاذ میکند.

با عمل بینی سه بعدی می توان تغییرات لازم در جراحی بینی را تا حدودی شبیه سازی نمود و در صورت رضایتمندی فرد اقدام به جراحی بینی نمود، با کمک این روش بیماران راحت تر می‌توانند انتظارات خود را به جراح منتقل سازند و با اطمینان بیشتری کار دنبال می‌گردد.

مزیت جراحی بینی سه بعدی

مهمترین مزیت عمل بینی سه بعدی میتواند تا حدودی کاهش استرس ها و نگرانی های مراجعین باشد است، این امر نقش بسیار مهمی در کاهش بار روانی جراحی بینی داشته و با آرامش بیشتری انجام می‌شود. از دیگر مزیت‌های عمل بینی با طراحی سه بعدی بررسی حدودی تناسب بینی احتمالی جدید با سایر اجزای صورت است.

در برخی موارد دیده شده متقاضیان به فرم خاصی از بینی مانند فانتزی و یا نیمه فانتزی علاقه دارند در حالی که ممکن است تناسب مطلوبی با سایر بخش‌های صورت فرد نداشته باشد. اما همانطور که اشاره شد در حدود 60 الی 70 درصد میتوان به نتیجه دلخواه رسید. بنابراین قاطعیت در این باره منطقی و علمی نیست.

بیشتر بخوانید: سن عمل بینی

عمل بینی سه بعدی چگونه انجام می شود؟

عمل بینی سه بعدی طی مراحل زیر انجام می‌شود:

مزیت عمل بینی سه بعدی

✔ در گام نخست جراحی بینی سه بعدی با کمک یک دستگاه اسکنر قوی تصویر سه بعدی از صورت متقاضی گرفته می‌شود.

✔ در ادامه با استفاده از نرم افزارهای کاربردی در این زمینه تغییرات لازم در فرم بینی اعمال می‌شود و نتیجه حاصل از آن روی صفحه نمایشگر نشان داده می‌شود.

تعیین فرم بینی در عمل بینی سه بعدی چگونه است؟

طی فرایند عمل بینی سه بعدی پزشک به دقت انتظارات متقاضی را می‌شنود و با استفاده از شبیه سازی آن را روی مدل اجرا می سازد، با ارزیابی این تصاویر تا حدودی می توان نتیجه احتمالی جراحی را از زوایای مختلف بررسی نمود.

سیستم هایی برای جراحی بینی سه بعدی طراحی گشته‌اند که تصاویری از چهره فرد از زاویه های متفاوت را ثبت می‌کنند، این تکنولوژی در سایر عمل‌های زیبایی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هزینه عمل بینی سه بعدی چگونه محاسبه می شود؟

هزینه جراحی بینی سه بعدی تحت تاثیر پارامترهای مختلفی قرار دارد و نمی توان قیمت مشخصی را در این زمینه بیان کرد از این جمله می توان به مواردی مانند موقعیت جغرافیایی مطب و پزشک،  تجهیزات و امکانات مرکز، نوع جراحی، و سایر هزینه های جانبی شامل هزینه آزمایشات، داروها، هزینه مشاوره های عمل با اسکن سه بعدی و .. اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: هزینه عمل بینی

نتیجه‌گیری

همانطور که در طی مقاله بارها بدان اشاره کردیم، عمل بینی سه بعدی می‌تواند امکانی فراهم آورد تا قبل از جراحی بیمار تغییرات قابل اعمال احتمالی را تا حدودی مشاهده کرده و انتظارات خود را بیان نماید که البته طی جلسه مشاوره قبل از جراحی نیز تمامی انتظارات بیمار مورد بررسی قرار گرفته و پزشک و بیمار به توافق حدودی می‌رسند.

بنابراین الزاما انجام یا عدم انجام طراحی سه بعدی بینی تضمین کننده یک نتیجه ایده ال نخواهد بود. زیرا هرگز نمیتوان بطور مطلق و صد درصد در رابطه با نتیجه جراحی نظر داد. بلکه انتخاب یک پزشک ماهر و داشتن انتظارات معقول مهم ترین عوامل در رضایت از جراحی زیبایی شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید...
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *