عمل بینی باز

عمل بینی باز، عوارض، معایب و مزایا

عمل بینی باز یکی از متداول ترین روش های جراحی برای تغییر شکل و ساختار و ایجاد زیبایی بیشتر و رفع نواقص بینی است. این روش نسبت به تکنیک های دیگر طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده است؛ زیرا نتایج دائمی و ماندگارتری را رقم خواهد زد. جراحی بینی باز دارای مزایا، معایب، هزینه های مختلف است که در این مقاله بیشتر به این موارد خواهیم پرداخت و ناگفته های این جراحی که تاکنون نمی‌دانستید را بیان خواهیم کرد.

عمل بینی باز چیست؟

منظور از عمل بینی باز چیست؟

در این نوع جراحی، پزشک اقدام به تغییر شکل و ساختار بینی از جمله استخوان‌ها، غضروف‌ها، بافت‌های نرم و سایر عناصر آن می‌کند. عمل بینی باز معمولاً برای مواردی که نیاز به تغییرات بزرگتری در شکل و ساختار بینی دارند، مانند جراحی‌های تصحیحی بزرگ برای بهبود تنفس یا تغییرات زیبایی بینی انجام می‌شود. در این روش، پوست بینی به طور کامل برداشته شده و یک دسترسی کامل به استخوان و غضروف بینی ایجاد می‌گردد تا جراح بتواند تغییرات لازم را انجام دهد.

بشیتر بخوانید: عمل بینی بدون تامپون

مزایای جراحی بینی باز را بدانید!

عمل بینی باز نسبت به انواع جراحی های دیگر نظیر جراحی بینی بسته دارای مزایای متعددی برای زیباجویان است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم داشت.

  • با باز کردن کامل بینی، پزشک قادر خواهد بود تا به طور دقیق‌تر به تمامی بخش‌های استخوانی، غضروفی و بافت‌ های نرم بینی دسترسی داشته باشد و تغییرات دقیق‌تری اعمال کند.
  • این نوع جراحی امکان تغییرات بزرگتری در شکل و ساختار بینی را فراهم می‌کند.
  • جراحی بینی باز می‌تواند منجر به تصحیح مشکلات تنفسی مانند کاهش تنگی هوا راه‌های نرمال بینی یا پاکسازی انسداد‌های بینی شود.
  • نتایج جراحی بینی باز دائمی‌تر و پایدار خواهند بود.

به هر حال، قبل از تصمیم به انجام هر نوع جراحی، مهم است که با بهترین جراح بینی مشورت کنید و مزایا و معایب هر روش را به دقت بررسی کنید.

مزایای جراحی بینی باز

نحوه بهبودی بعد از عمل بینی باز چگونه است؟

معمولاً پس از عمل بینی باز، نیاز به مدت زمانی برای بازیابی و بهبودی وجود دارد. این مدت زمان ممکن است چند هفته یا حتی چند ماه طول بکشد. در طول بازیابی، شکل بینی بهبود می‌یابد و تغییرات دلخواه در شکل و ساختار بینی مشاهده می‌شود. به دلیل نوع انجام جراحی بینی باز، زمان بازیابی آن نسبت به جراحی بینی بسته طولانی‌تر خواهد بود. امکان انجام تغییرات بزرگتر نسبت به سایر تکنیک ها خصوصا عمل بسته وجود خواهد داشت.

کاندیدای مناسب جراحی بینی باز چه کسانی هستند؟

جراحی بینی باز برای برخی اشخاص بسیار مناسب تر از هر نوع جراحی دیگری هستند زیرا گاهی فرد به طور همزمان دارای انحراف بینی یا کجی تیغه بینی است که جراح می‌تواند در این میان آن ها را برطرف کند. (عمل انحراف بینی)

◀ افرادی که برای رفع مشکلات زیبایی بینی خود، نیاز به تغییرات جامع و دقیق در شکل بینی دارند.

◀ افرادی که تغییر در اندازه یا موقعیت استخوان‌های بینی را نیاز دارند.

◀ فرد خواستار تغییرات بزرگ در شکل و فرم بینی است.

◀ فرد خواستار کوچک کردن سایز زیاد بینی است.

خلاصه و نتیجه گیری

عمل بینی باز برای تصحیح مشکلات تنفسی، اصلاح ناهنجاری‌های شدید بینی یا بهبود زیبایی و اصلاحات بینی بهترین روش انتخابی بوده و باید در نظر داشته باشید که به دلیل باز شدن کامل بینی و برداشتن پوست حین عمل، باید حتما توسط بهترین جراح انجام شود.

مزایای جراحی بینی باز از دیرباز تاکنون برای زیباجویان به وضوح دیده شده و دارای ماندگاری نتیجه بسیار بالا است و تا زمانی که فرد به بینی آسیب نزند، دوام خواهد داشت.

بیشتر بخوانید...
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *