جراحی بینی مردانه چه ویژگی‌هایی دارد؟

جراحی بینی مردانه از این بابت که باید فرم بینی به صورت مردانه برای آن حفظ شود، حائز اهمیت است.در جراحی مردانه بینی باید از قوس زیاد و نوک بالای بینی جلوگیری شود. بنابراین برای آقایان نیاز است تا قبل از عمل در مورد فرمی از بینی که در نظر دارند، تحقیقات کاملی را به عمل بیاورند. در این مقاله قصد داریم در مورد جراحی بینی مردانه و هر آنچه نیاز است در مورد آن بدانید صحبت کنیم. در انتهای این مطلب شما می‌توانید تصمیم‌گیری قابل‌قبولی در خصوص جراحی خود داشته باشید. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

انتخاب فرم بینی به سلیقه و خواسته شما بستگی دارد. اما از نظر مردان و اکثر افراد بهتر است برای “جراحی بینی مردانه”، از عمل بینی به صورت طبیعی استفاده شود. به دلیل گوشتی بودن بینی اکثر مردان، جراحان متخصص نیز توصیه می‌کنند که آقایان از جراحی‌های فانتزی و تغییرات زیاد اجتناب کنند. علاوه بر این به دلیل ساختار بدن آقایان، کوچک کردن زیاد بینی و تراشیدن بیش از حد باعث مشکلات تنفسی خواهد شد. پس برای عمل بینی مردانه، بهتر است عمل طبیعی را انتخاب کنید چرا که مناسب‌ترین فرم بینی برای آن‌ها است. به‌طور خلاصه بهترین ویژگی‌های جراحی بینی مردانه عبارتند از:

  • طبیعی بودن بینی
  • فانتزی نبودن فرم بینی
  •  پل بینی مقاوم
  • غضروف مستحکم
  • کوچک نبودن بینی و متناسب بودن آن با صورت
  •  نداشتن قوس زیاد

انجام جراحی بینی مردانه برای اصلاح نواقص صورت، ناهماهنگی با بقیه اجزای صورت و دلایل دیگر انجام می‌گیرد. در ادامه مهم‌ترین اهداف و دلایل انجام جراحی بینی آقایان را بیان خواهیم کرد:

رفع نوک بینی آویزان
رفع بلند بودن بیش از حد بینی
باریک بودن بینی
رفع مشکلاتی مانند شکستی بر اثر حادثه
انحراف بینی
هم‌اندازه نبودن سوراخ های بینی و ناهماهنگی بین آن‌ها
رفع پهن بودن بیش از حد بینی به دلیل بافت گوشتی زیاد
بهبود عملکرد تنفسی بینی 
اصلاح کجی یا ناقرینگی بینی
رفع قوز بیش از حد بینی

همانطور که گفته شد آقایان با اهداف متفاوتی به‌ دنبال جراحی رفته و باید براساس نوع بینی برای آن اقدام کنند. نوع بینی در مردان، استخوانی و یا گوشتی است. آقایانی که بینی با پوست ضخیم، غضروف ضعیف، غدد چربی فراوان، منافذ باز زیاد و بینی پهن دارند، دارای بینی گوشتی هستند. درمقابل بینی استخوانی دارای پوست نازک، غضروف قوی و مستحکم است. آقایان با هر دو نوع بینی می‌توانند عمل جراحی را انجام دهند. البته باید معاینات لازم توسط پزشک و متخصص انجام شود تا از شرایط جسمی مناسب برای عمل مطمئن شوند. افرادی که از بیماری‌های خاصی برخوردارند، کاندیداهای خوبی برای جراحی نیستند، مگر اینکه پزشک امکان عمل را برای آن‌ها تشخیص دهد.

بررسی نمونه کار یک پزشک قبل از انجام عمل بینی آقایان، بسیار مهم است. انجام این کار به شما این امکان را می‌دهد که از تجربه و تخصص پزشک مورد نظر خود مطمئن شوید و اطمینان حاصل کنید که او مناسب‌ترین فرد برای انجام عمل مورد نظر شما است. در ادامه به برخی از مواردی که باید در نمونه جراحی بینی مردانه دقت کنید اشاره می‌کنیم:

  1. با دیدن نمونه عمل‌های بینی مردانه پزشک و عکس‌های قبل و بعد، از تجربه و توانایی‌های او مطلع خواهید شد. 
  2. همچنین با بررسی دقیق تصاویر و درنظر گرفتن ویژگی‌های بینی مردانه می‌توانید با سلیقه کار و نحوه عمل‌کردن پزشک آشنا شوید.
  3. حین دیدن نمونه‌کارها به نکاتی مانند قوس مناسب، اندازه حفره‌های بینی و فرم بینی دقت کنید.

نتیجه گیری 

اطمینان از تجربه و تخصص پزشک قبل از انجام جراحی بینی مردانه بسیار مهم است تا از مشکلات پس از عمل جلوگیری شود و نتایج مطلوبی به دست آید. بنابراین با دیدن نمونه کار و عکس‌های قبل و بعد می‌توانید به تخصص و تبحر پزشک پی ببرید و عمل موفقیت‌آمیزی را انجام دهید. البته که شما به‌هیچ‌وجه نباید از مراقبت‌های بعد از عمل غافل شوید چرا که رعایت نکات و مراقبت‌های بعد از عمل تاثیر زیادی بر فرم گرفتن بینی شما دارند.

بیشتر بخوانید...
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *