برداشتن قوز بینی بدون جراحی

برداشتن قوز بینی بدون جراحی

برداشتن قوز بینی بدون جراحی به زعم برخی افراد می‌تواند یک روش ساده‌تر و کم هزینه‌تر در زمینه زیبایی بینی باشد. در پاسخ به چنین تصوری باید گفت قوز بینی یک بافت استخوانی است که تنها روش حذف کامل و دائم آن جراحی می‌باشد. اما روش‌هایی نیز وجود دارد که می‌تواند به طور موقت قوز بینی را محو کند. همانطور که گفته شد تنها به روش جراحی می‌توان قوز بینی را برداشت و هر روش دیگر غیر از جراحی، موقت بوده و ممکن است عوارض خاص خود را در پی داشته باشد. با این حال به منظور افزایش اطلاعات شما در این زمینه، در این مقاله قصد داریم به برخی از روش‌های موقت برای زیباتر نشان دادن بینی با محو کردن موقت قوز بینی و یا کمتر دیده شدن آن اشاره کنیم. تزریق فیلر و استفاده از نخ از جمله روش‌های اصلاح بینی بدون جراحی می‌باشند که سبب شده برخی افراد با استفاده از این روش‌ها به شکل دلخواه بینی خود دست یابند. در این مقاله به بررسی نکات مهمی که باید در این مورد در نظر گرفته شوند، خواهیم پرداخت. 

آیا برداشتن قوز بینی برای داشتن یک بینی زیبا کافی است؟

هرچند برخی افراد تصور می‌کنند با برداشتن قوز بینی بدون جراحی و عدم انجام جراحی قوز بینی می‌توانند به یک نتیجه ایده‌ال دست پیدا کنند، اما روش‌هایی که برای انجام این کار مورد استفاده قرار می‌گیرند، علاوه بر اینکه تنها بر روی حذف شدن موقت قوز بینی موثر هستند، بر روی دیگر قسمت‌های بینی نیز تاثیر می‌گذارند. زیرا از آنجا که بینی یک ساختار سه بعدی است، تغییر در هر قسمت بر روی سایز اجزا اثرگذار بوده و فرد ممکن است بعد از انجام این اقدامات از ظاهر نهایی بینی خود رضایت نداشته باشد. برای مثال با تزریق فیلر به بینی، نه تنها سایز بینی بزرگتر از قبل می‌شود بلکه ممکن است با دیگر اجزای بینی و صورت هماهنگی نداشته باشد.

برداشتن قوز بینی بدون جراحی چگونه انجام می‌شود؟

فیلر بینی و نخ‌ بینی به عنوان روش‌هایی برای محو شدن و یا کمتر مشخص شدن قوز بینی بدون عمل بینی شناخته می‌شوند. این روش‌ها به ویژه برای افرادی که از جراحی پرهیز می‌کنند، گزینه‌های مناسبی هستند. پرکننده‌های بینی یا فیلر بینی به عنوان یک روش غیرجراحی برای کمک به اصلاح قوز بینی شناخته می‌شود. 

در واقع با استفاده از تزریق فیلر در نقاط مناسب، می‌توان شکل کلی بینی را بدون نیاز به جراحی تغییر داد.

اما در روش لیفت بینی با نخ، نخ‌های مورد استفاده باعث تغییر فرم بینی می‌شوند. این نخ‌ها همچون یک پشتیبان عمل می‌کنند و نوک و پل بینی را لیفت می‌کنند و به سمت بالا می‌کشند. نتیجه این فرایند، بینی کوچک‌تری است که به شکل ایده‌آلتان نزدیک می‌شود. عملکرد دیگر نخ‌های لیفت بینی این است که کلاژن سازی پوست را تحریک می‌کنند و باعث می‌شوند نتیجه درمان به مدت نسبتا طولانی‌تری ماندگار باشد. اما در نهایت این روش‌ها موقت هستند و شکل بینی بعد از انجام این اقدامات بعد از  6 ماه تا یکسال به حالت قبل باز خواهد گشت.

چه عواملی باعث می‌شوند به رفع قوز بینی فکر کنیم؟

علل زیادی وجود دارد که باعث اندیشیدن درباره برداشتن قوز بینی بدون جراحی می‌شود.

  • قوز می‌تواند ظاهر بینی را تغییر داده و باعث عدم اعتماد به نفس و استرس اجتماعی در افراد شود، به این ترتیب برخی افراد ممکن است به دلیل عدم رضایت از ظاهر خود، فشار روحی بیشتری را تجربه کنند که باعث می‌شود در نهایت به رفع قوز بینی بدون جراحی فکر کنند.
  • یکی دیگر از دلایلی که ممکن است افراد را ترغیب به برداشتن قوز بینی بدون جراحی کند، هزینه جراحی بینی است که برای همه افراد قابل پرداخت نیست.

به طور کلی، تصمیم برای برداشتن قوز بینی بدون جراحی یک امر شخصی است که باید با توجه به شرایط و نیازهای فرد اتخاذ شود.

آیا قوز بینی روی تنفس تاثیر دارد؟

علی‌رغم انحراف تیغه بینی که یک وضعیت پزشکی است و می‌تواند نیاز به عمل انحراف بینی را تقویت کند، قوز پشتی به طور عمومی بر تنفس تاثیر نمی‌گذارد. حتی اگر قوز پشتی در مواردی باعث بالا رفتن خطر انحراف بینی شود، بی‌نظمی در استخوان و غضروف آن قابلیت تنفس را محدود نمی‌کند.

برداشتن قوز بینی با نخ

در تصویر بالا اصلاح قوز بینی با استفاده از جراحی بینی توسط دکتر حسنانی را مشاهده می‌کنید.

استفاده از فیلر برای برداشتن قوز بینی بدون جراحی 

تزریق فیلر بینی در انواع روش‌های برداشتن قوز بینی بدون جراحی یک روش غیرجراحی است که موجب بهبود زیبایی در فرم بینی می‌شود. با تزریق ژل به بینی، متخصص زیبایی شما می‌تواند نوک بینی را بالاتر ببرد و با ایجاد حجم در نواحی اطراف برجستگی و قوزهای بینی، سطح آن را یکنواخت می‌کند. این روش دائمی نبوده و در صورت عدم رضایت، پس از چند ماه بینی به حالت قبل بازمی‌گردد.

اگر به عنوان مثال برای اصلاح نوک بینی خود می‌خواهید از فیلر استفاده کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم عمل نوک بینی یا تیپ پلاستی بینی را انجام دهید تا هم به نتایج عالی‌تری دست پیدا کنید و هم اثر جراحی را به صورت دائمی داشته باشید.

انواع فیلر بینی برای برداشتن قوز بینی بدون جراحی

دو مورد از موثرترین ترکیبات استفاده شده در فیلرهای بینی، اسید هیالورونیک و کلسیم هیدروکسی آپاتیت هستند. هر دو فیلر برای اصلاح فرم بینی استفاده می‌شوند و تولید کلاژن و الاستین را افزایش می‌دهند که این کلاژن و الاستین به عنوان بلوک‌های سازنده پوست عمل می‌کنند. بنابراین، با از بین رفتن اثرات فیلر بینی طی چند ماه پس از تزریق، هنوز نتایج حاصل از تزریق آن روی بینی قابل مشاهده خواهد بود.

پس از تزریق فیلر برای برداشتن قوز بینی چه انتظاراتی باید داشت؟

بعد از تزریق فیلر ممکن است اثرات جانبی‌ای مانند درد، تورم و قرمزی در محل تزریق ایجاد شود؛ اما معمولا ظرف یک یا دو ساعت پس از تزریق، قرمزی کاهش می‌یابد و می‌توانید نتایج بهتری را مشاهده کنید. بهتر است یک کیسه یخ همراه داشته باشید تا بعد از تزریق از آن استفاده کنید.  

نتیجه برداشتن قوز بینی بدون جراحی با استفاده از فیلر

بیشتر مواد پرکننده این چنینی در لایه‌های پوست شما طی ۶ ماه پس از تزریق، حل می‌شوند اما برخی از مواد پرکننده بینی ممکن است تا 18 ماه دوام داشته باشند، پس نتایج حاصل از برداشتن قوز بینی بدون جراحی با استفاده از فیلر، دائمی نیستند. نتایج معمولا باید در عرض یک یا دو هفته قابل مشاهده می‌باشند و کبودی نیز باید تا آن زمان به طور کامل برطرف شود. 

معایب اصلاح قوز بینی بدون جراحی

از معایب این روش‌ها نسبت به جراحی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بسیاری از محصولات مورد استفاده در این روش اثر دائمی ندارند و بعد از چند ماه بینی به حالت قبل بازمی‌گردد.
  • بسیاری از افراد به دلیل محدودیت‌های مالی برای برداشتن قوز بینی بدون جراحی، به اشخاص غیر متخصص مراجعه می‌کنند که این ممکن است منجر به آسیب‌های غیرقابل جبرانی شود.
  • استفاده از فیلر و پرکننده‌ها می‌تواند عوارض خاص خود مثل نکروز بینی را داشته باشد.
  • تزریق بیش از حد از ژل ممکن است به بافت‌های بینی آسیب برساند و مشکلات ثانویه را به همراه داشته باشد. با گذشت زمان، عوارضی همچون قرمزی و نامنظمی در سطح بینی به وضوح مشهود خواهند شد.

استفاده از نخ برای برداشتن قوز بینی بدون جراحی

یکی از روش‌های موقت در برداشتن قوز بینی بدون جراحی، لیفت با نخ است که برای رفع برآمدگی کاذب نوک بینی ناشی از افتادگی به کار می‌رود. این روش معمولاً بین 12 تا 18 ماه می‌تواند تاثیر خود را حفظ کند.

برداشتن قوز بینی با فیلر

اصلاح قوز بینی بدون جراحی با نخ

این تکنیک جدید با استفاده از نخ‌های مخصوص، تغییرات قابل مشاهده را در بینی به طریقی طبیعی‌تر ایجاد می‌کند. پزشک با قرار دادن نخ‌های خاص در محل مناسب و کشیدن آن‌ها، به اصلاح موقت ایرادات ظاهری بینی کمک می‌کند. این روش می‌تواند برجستگی و قوز بینی را برطرف کند. نخ‌های استفاده شده برای لیفت بینی قابل جذب هستند و نیازی به بخیه یا برش ندارند. اما لازم به ذکر است که این روش دائمی نیست و پس از گذشت یک یا 2 سال، نیاز به ترمیم دارد.

اصلاح قوز بینی بدون جراحی با نخ چگونه انجام می‌شود؟

اصلاح قوز بینی بدون جراحی که با نخ‌های ویژه انجام می‌شود، یک راه برای اصلاح شکل و ظاهر بینی بدون جراحی است. با این روش، شما می‌توانید در عرض ۳۰ تا ۴۵ دقیقه، بدون هیچ برش یا بخیه‌ای، بهبود قابل ملاحظه‌ای در شکل بینی خود داشته باشید. پزشک متخصص نخ‌های اختصاصی را زیر پوست شما قرار داده و با تحریک تولید کلاژن، اقدام به اصلاح شکل بینی می‌کند.

در این روش نخ‌ها با استفاده از سوزن‌های بسیار نازک وارد پوست شما می‌شوند و در نهایت، هیچ علامتی از آن به طور معمول باقی نمی‌ماند. بنابراین، مراقبت‌های پس از انجام این روش طولانی مدت یا پیچیده نیست و شما می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود بازگردید.

نکته مهم دیگر این است که تعداد نخ‌ها و نحوه اجرای روش شخصی‌سازی می‌شود چرا که این موارد به طور کامل بر اساس نیازها و انتظارات شما تنظیم می‌شوند. باید گفت قبل از هرگونه اقدامی، مشاوره با پزشک متخصص در مورد جزئیات و جنبه‌های این روش مفید خواهد بود. 

مقایسه فیلرهای بینی و نخ‌های بینی برای برداشتن قوز بینی

در روش لیفت بینی با نخ برای برداشتن قوز بینی بدون جراحی، متخصص از یک نخ ویژه استفاده می‌کند که زیر پوست شما قرار می‌گیرد و با کشیدن آن به سمت بالا، بینی را به شکل مورد نظر تغییر می‌دهد و تا حدودی قوز بینی در این روش محو خواهد شد؛ این روش به عنوان یک انتخاب برای کسانی که می‌خواهند بدون جراحی بینی خود را تغییر دهند، شناخته می‌شود.

فیلر نیز با استفاده از تزریق ژل زیر پوست و با پر کردن حفره‌ها امکان تغییر شکل بینی را ایجاد می‌کند.

هر دوی این روش‌ها موقتی بوده و ماندگاری دائم نخواهند داشت. به این ترتیب توصیه می‌شود برای برداشتن قوز بینی جراحی را انجام داده و با بهترین جراح بینی در تهران مشورت به عمل آورید تا راهنمایی جامعی در اختیار شما قرار دهند.

سخن پایانی

برداشتن قوز بینی بدون جراحی امروزه به عنوان یک گزینه مورد توجه در دنیای زیبایی شناخته می‌شود. این روش‌های غیرتهاجمی، باعث می‌شوند تا افراد بتوانند بدون جراحی، شکل و ظاهر بینی خود را تا حدودی تغییر دهند. اما لازم است به خاطر داشته باشیم که هر روشی مزایا و معایب خود را دارد، بنابراین قبل از انتخاب هر روش، مشاوره با یک پزشک متخصص امری ضروری است. در پایان به یاد داشته باشید که هر قدمی که برای بهبود خودتان برمی‌دارید، یک گام مهم در راه بهبودی و شادی شما است.

بیشتر بخوانید...
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *